Genel Kullanım Esasları

Genel Kullanım Esasları Kuralları tüm öğrenci ve personelinin rahatı için; Uluslararası uygulamalar ve genel hijyen kuralları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

 1. Spor sağlıklı yaşamın gereği olsa da her birey için uygun olmayabilir. Bu nedenle spor yapabilmeniz için doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Atatürk Üniversitesi sportif faaliyetten dolayı yaşanacak sağlık problemlerinden sorumlu tutulamaz.
 2. Kalp ve karaciğer yetersizliği, sara, dolaşım sistemi problemi, bulunan kişilerin egzersiz yapmaları sakıncalı olup bu kişiler Spor Merkezi yönetiminden izin almadan, bilgilendirme yapmadan spor tesislerini kullanamaz.
 3. Tesise evcil hayvan, dışarıdan yiyecek-içecek, spor ya da oyun amaçlı malzeme getirilemez.
 4. Kullanıcılar tesisimizdeki spor alanlarından yararlanmak için, faydalandıkları bölümün kurallarına uygun kıyafetleri kullanmak zorundadır.
 5. Kullanıcıların, tesis içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludur ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdür.
 6. Spor Merkezi kapalı alanlarında ; her türlü alkol, tütün ürünleri vb. maddeleri kullanmak yasaktır.
 7. Tesisin genel hijyen ve temizliğini korumak için Atatürk Üniversitesi Spor Merkezi yönetiminin sunduğu hijyenik çözümlere (galoş v.s) uyulması zorunludur.
 8. Atatürk Üniversitesi Spor Merkezi yönetimi kişinin tesis içinde uğrayacağı fiziksel veya maddi zararlardan sorumlu değildir.
 9. Kullanıcıların genel kapanış saatinde, tesisin tüm birimlerini terk etmeleri gerekmektedir.
 10. Kullanıcılar görevli kişilerin uyarılarına uymak zorundadır. Bu uyarılara ve kurallara uymayanlardan tesisi terk etmesi istenir.
 11. Kişilerin yanlarında değerli eşya getirmemeleri önerilir, kaybolan eşyalardan Atatürk Üniversitesi Spor Müdürlüğü Sorumlu değildir.